Kayıp üniversite öğrencisinden acı haber

Çorum’un Alaca ilçesinde yaşayan ve evden 21 Aralık’ta ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Serdar Cihan (36) adlı üniversite öğrencisi için polis, jandarma ve AFAD ekipleri tarafından arama çalışması başlatılmıştı.

Yapılan çalışmalar sonucunda, Serdar Cihan’ın cep telefonundan en son Evci ve Koçhisar barajından sinyal alındığı belirlenince arama çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştırıldı.

AFAD’a bağlı su altı arama kurtarma ekiplerinin baraj gölünde iki gündür süren çalışmalarda kayıp gence ait herhangi bir bulguya ulaşılamadı.

Bugün öğle saatlerinde Alaca’ya bağlı Değirmenönü köyünden çalışmak için tarlasına giden bir çiftçi, kırsal arazide bir cesetle karşılaştı.

Yapılan ihbar üzerine cesedin bulunduğu Değirmenönü kırsalına giden ekipler bulunan cesedin 1 haftadır aranan üniversite öğrencisi olabileceğini değerlendirerek yakınlarına haber verdi.

Olay yerine gelen Serdar Cihan’ın kız kardeşi cesedi teşhis etti.

Üniversite öğrencisinin cansız bedeni jandarma olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet savcısının yaptığı incelemenin ardından Alaca Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili olarak başlatılan çok yönlü soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir