Çok sayıda insana asitle saldıran adamın kimliği ve fotoğrafı yayınlandı

İngiltere’nin başkenti Londra’nın güneyinde asitle yoldan geçen insanlara saldıran adamın kimliği belli oldu… İngiliz polisi, Abdül Şükür Ezedi isimli adamın fotoğrafını da yayınladı.

35 yaşındaki adamın yüzünde çok ağır bir yara olduğu görülürken saldırıya uğrayanların tedavi altına alındığı da belirtildi. Açıklamada, “Hayatlarını değiştirecek şekilde yaralandılar. Şu an hastanede tedavi altındalar” denildi.

Aralarında bir anne ve 3 ve 8 yaşlarındaki iki kızının da olduğu çok sayıda insana asit atan adamın bir süpermarkette çekilmiş görüntüsü de yayınlandı.

Saldırıya şahit olan görgü tanıkları ise annenin “kör kaldığını” söyledi. Bu konuda bir açıklama yapılmadı.

İngiliz polisi marketin güvenlik kamerasından kaydedilen görüntüyü yayınlayarak, “Ezedi’nin yüzünün sağ tarafında çok belirgin yaralar bulunmaktadır. Ezedi en son Caledonian Caddesi’nde 31 Ocak 20:48’te görüldü” açıklamasını yaptı.

Öte yandan adamı bulmak için yarış devam ederken İngiliz medyası Ezedi’nin sicilinin kabarık olduğu ve daha önce cinsel saldırı gerçekleştirdiği de ortaya çıktı. Ezedi’nin daha önceki suçlarına rağmen İngiltere’de kalmasına izin verilmesine ise büyük tepki gösterildi.

Polis, “Eğer Ezedi’yi görürseniz hemen polisi arayın. Ona kesinlikle yaklaşmayın” dedi. Yetkililer Ezedi’nin yeriyle ilgili bilgi verebilecek olanlara da seslenerek bu konuda yardım talep ettiklerini dile getirdi.

İngiliz siyasetçiler Ezedi’nin sınırdışı edilmesi gerektiğini açıklarken, Afganistan’dan ülkeye giriş yapan adamın cinsel saldırı suçlarına rağmen ülkede kalmasından dolayı ülke yönetimini suçladı.

The mother, who one witness said was ‘blinded’, and the two young girls, aged three and eight, are currently in hospital being treated for their injuries.

It was emerged last night that Ezedi is a former asylum seeker from Afghanistan who was allowed to stay in the UK despite being convicted of a sexual offence, following two failed applications.

Tory MPs called for the Government to reform its policy on asylum seekers in the wake of the horrific attack.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir