Burcunuza Göre Hangi Köpek Cinsini Almalısınız?

İnsanlar, özellikle hangi kariyer yolunu seçecekleri veya hangi tek boynuzlu at saç renginin size en uygun olduğu gibi önemli kararlar alırken, neredeyse ezelden beri tavsiye almak için burçlarına başvuruyorlar . Astrolojik kaderine göre herkes için mükemmel bir iş veya partner varsa, o zaman her burç için de mükemmel köpek ırklarının olması gerektiği düşünülebilir.

Hangi tür köpeğin ailenize mükemmel bir uyum sağlayacağını kendiniz görün.

Koç – Alman Çoban Köpeği

Koç , insanlar sana ne yapman gerektiğini asla söyleyemeyeceklerini biliyorlar . Sonsuz enerjiniz ve korkusuzluğunuz, ister kahramanca davranın, ister sadece atletik hünerinizi kanıtlayın, sizi dikkate alınması gereken bir güç haline getiriyor. Bazı insanlar sana otoriter diyebilir ama bu karşı çıkanlara aldırış etmiyorsun.

Alman Çoban köpeği sadakati, koruyucu ruhu ve aktif doğası nedeniyle sizin için mükemmel bir seçimdir. Başlangıçta Almanya’da büyük çobanlar olarak yetiştirilen Alman çoban köpekleri, Birinci Dünya Savaşı sırasında özellikle askerler için yararlıydı. Bugünlerde, metanetli yavrular tehlike karşısında kahramanlar olmaya devam ediyor çünkü en çok kolluk kuvvetleri tarafından istihdam ediliyorlar .

Boğa – Chihuahua

Sizin gibi Boğalar, hayattaki en güzel şeylerin nasıl takdir edileceğini biliyorlar. İster şehirdeki en yeni restoran, ister şık bir sanat galerisi açılışı, ister yüksek modadaki en son trend olsun, zevkiniz tam yerinde olduğu için mutlaka dahil olursunuz. Arkadaşlarınızın daha şık olmanız konusunda tavsiye almak için her zaman size gelmesine şaşmamak gerek.

Chihuahua köpeği yalnızca sevimli bir aksesuar olarak biliniyor olabilir, ancak bir hayat arkadaşı olarak değerinin bundan çok daha değerli olduğunu biliyorsunuz . Bu köpeklerin olağanüstü kişilikleri, küçük boylarını fazlasıyla telafi ediyor (Chihuahua cinsi dünyadaki en küçük türdür). Ve onların bağlılığı eşsizdir. Değerli yavrunuzu doğru nedenlerle sahiplendiğinizden emin olun, çünkü bu cins en çok terk edilen türlerden biridir.

İkizler – Golden Retriever

Sizin gibi bir İkizler arkadaşlığı sever çünkü başkalarının varlığından güç alırsınız. Ayrıca Merkür gezegeninin iletişim enerjisine de sahipsiniz. Doğal olarak sosyalsiniz, maceracısınız ve etrafta olmak eğlenceli.

Golden Retriever’lar İkizler için harika bir hayat arkadaşıdır. Bu iyi köpekler inanılmaz derecede arkadaş canlısıdır ve onlar da en az sizin kadar arkadaşlık isterler. Ancak onların iyi bekçi köpekleri olacağına güvenmeyin. Biraz fazla güveniyorlar ve nasıl saldırgan olunacağını pek bilmiyorlar.

Yengeç – Tazı

Yengeçler, genellikle insanlarla ilgilenmeyi severler. Sonuç olarak, sabrınız ve ihtiyaç sahiplerine yardım etme konusundaki sürekli arzunuz, başkalarının sizi sevmesini sağlar. Ancak dünyanın sert gerçekleri zaman zaman kalbinizin tellerini çekip sizi hassaslaştırabilir.

Tazılar sizin için mükemmel. Tatlı ve yumuşak huylu doğalarıyla tanınırlar ve yarış pistinde istismara uğradıkları için sıklıkla sevgi dolu bir yuvaya ihtiyaç duyarlar. Tazılar sadece harika evcil hayvanlar olmakla kalmaz, aynı zamanda içinizdeki doğal bakıcı da onları potansiyel sefaletten kurtardığınız için büyük bir başarı duygusu hissedecektir.

Aslan – Havanese

Aslan burcu olduğunuzda dünyaya bardağın yarısı dolu bir tavırla bakmamak zordur. Büyük kalbiniz ve sıcak ruhunuz etrafınızdaki herkese bulaşıcıdır. Ateşli ruhunuzun özü güneş enerjisiyle çalışır ve bu da olumlu bakış açınıza katkıda bulunur.

Havanese köpeği , Leo ruhunuzun tüylü eşdeğeridir. Her şeyi ve herkesi sever. Ancak bu enerjik yavruların çok fazla kaliteli zamana ihtiyacı var. Ve çok uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Küba devriminden sonra ABD’ye getirildiklerinden beri Havaneses, köpek sahipleri arasında en popüler ırklardan biri haline geldi.

Başak – Chow Chow

Bir Başak burcu olarak kendini adamış, becerikli ve çalışkan olmanın ne demek olduğunu biliyorsunuz. Görev ne olursa olsun, herkes sana güvenebileceğini biliyor. Bazen başkalarının neden sizin kadar güvenilir ve tutarlı olmadığını hayal etmek sizin için zordur, ancak muhakeme yeteneğinizi uzak tutmak için elinizden geleni yaparsınız.

Chow Chow’lar kuzey Çin’de avcılık, hayvancılık ve sahiplerinin evlerini korumak gibi çeşitli amaçlarla yetiştirildi. Bu kabarık yavru köpekler karakteristik olarak uysaldır ve nadiren harekete geçerler. Sizin kadar sabit olması için bir chow chow’a güvenebilirsiniz.

Terazi – Cavalier King Charles Spaniel

Terazi sen büyüleyici, zarif ve romantik bir gizemsin. Sizin için dünya olasılıklarla dolu ve bu bazen karar verme konusunda sizi biraz tereddüt ettirebilir. Sürekli olarak sevgi ve mutluluk arayışı içindesiniz ve bazıları sizi kararsız ve hatta melodramatik olarak nitelendirebilir. Ancak düşünce sürecinizi anlamıyorlar.

Cavalier King Charles Spaniel, muhteşem yuvarlak gözleri ve uzun, akıcı kulaklarıyla tanınır. Bu yavrular, kucaklaşma seansları ve evde film gecesi sırasında size eşlik etmek için idealdir. Aynı zamanda en bağımlı köpeklerden biridirler, bu nedenle onları mutlu ve memnun tutmak için düzenli bir TLC programı hayati öneme sahiptir.

Akrep – Border Collie

Akrep , sen yoğun ve tutkulu bir bireysin ve manyetik kişiliğin insanları her zaman kendine çekiyor. Ayrıca sevdiklerinize karşı olağanüstü miktarda sadakat ve koruyuculuğunuz var; eğer kontrol altında tutulmazsa bazen bu sahiplenme duygusuyla karıştırılabilir.

Şanslısınız ki Border Collie sevdiklerinize bakma konusundaki hararetli ihtiyacınızı anlıyor. Bu Collie’ler yoğun sevgiden korkmuyor. Eskiden koyun çobanı olarak kullanılan bu köpekler harika koşu arkadaşları ve yürüyüş arkadaşlarıdır. Ancak koruyucu davranışlarının saldırganlaşmasını önlemek için onları hemen sosyalleştirmek önemlidir.

Yay – Jack Russell Terrier

Sen Yay burcusun , bu yüzden her zaman iyi tarafa bakarsın. Doyumsuz bir enerji topu, atlamadan önce asla bakmıyorsunuz ve dağınık beyinli veya dengesiz olarak değerlendirilebilirsiniz, ancak bu sadece eğlencenin bir parçası.

Jack Russell Terrier sizin ruh hayvanınızdır. Bu küçük köpekler her zaman iyi vakit geçirmeye hazırdır ve küçük boylarının iyi vakit geçirmelerine asla engel olmasına izin vermezler. Arkadaşınız için egzersiz ve açık hava maceraları için bolca zaman ayırdığınızdan emin olun. Aksi takdirde ayakkabı dolabınızı bastırılmış saldırganlığın felaket bölgesine çevirme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Oğlak – Basset Hound

Oğlak burcu olarak , ne olursa olsun ödülü gözeten, ciddi, çalışkan bir kişi olarak tanınıyorsunuz. Bağımsızlığınıza değer veriyorsunuz ve bazıları sizi ciddiyetle suçlasa bile kendiniz olmaktan korkmuyorsunuz. Aynı şey, melankolik gözleriyle bütün gününüzü parkta onu neşelendirmeye çalışarak geçirme isteği uyandıran Basset Hound için de söylenebilir. Ancak dikkatli olun, mükemmel kokuyu aramayı bitirene kadar beklemeniz gerekecek.

Kova – Shar-Pei

Uranüs’le olan bağlantınız başkalarından ayrılma ve yalnız zaman geçirme ihtiyacınızı körüklüyor.

Adı Çince’de “kum derisi” anlamına gelen tuhaf ama sevimli görünümlü Shar-pei de aynı derecede korunan ve bağımsız bir köpektir. Bu köpekler diğer köpek dostlarının aksine çok fazla ilgiye ihtiyaç duymazlar. Ayrıca ataları antik tapınakları koruduğu için alanınızı da durmadan savunacaklar.

Balık – İngiliz Bulldog

Siz Balık , tüm hisleri hisseden şefkatli bir bireysiniz. İster aile üyeniz olsun, ister yakın arkadaşınız, ister bir yabancı, tanıdığınız herkes sizin sayenizde koşulsuz sevgiyi hissediyor. Bazı insanlar empatinizi aşırı duyarlılığın bir işareti olarak görebilir, ancak sevginizi asla hafife almayacak bir tür köpek yavrusu vardır: İngiliz bulldog.

Tıpkı sizin gibi İngiliz bulldog da inanılmaz derecede sadık bir arkadaştır. Ruh halinize duyarlı olacak ve gerektiğinde her zaman yanınızda olacaktır. Bu köpekler aynı zamanda insanlarını güldürmek için her şeyi yaparlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir