Tarikat Lideri Tony Alamo’nun Tüylerinizi Diken Diken Edecek Korkunç Hikayesi

1960’lardan başlayarak Tony Alamo, vaaz vererek binlerce mürit topladı ancak vaazlarının arkasında vergi kaçakçılığı, dolandırıcılık ve çocuk istismarı da dahil olmak üzere birçok hikaye yatıyordu. İşte binlerce kişinin beynini yıkayan ve sonunda adaletle karşı karşıya kalan tarikat lideri Tony Alamo’nun şok edici hikayesi.

Kaynak: https://allthatsinteresting.com/tony-…

Tony Alamo, 1960’larda Hollywood’da sokak vaizi olarak dini liderliğe başladı. Doğaüstü bir deneyim yaşamasıyla Hristiyan oldu ve hikayesini seks işçileri, alkolikler ve bağımlılıkla mücadele edenlerle paylaşmaya başladı.

Alamo, Vatikan’ın dünya üzerindeki güçlü yapıları kontrol ettiğine ve UFO’ların cennetten gelen mesajlar olduğuna inanıyordu. Karısı Susan’la birlikte, Alamo Hristiyan Vakfı’nı kurarak sadık bir mürit topluluğu oluşturdu.

“Jesus Freaks” adlı müritlerinin yaşaması için evler inşa ettiler. Tarikatın bazı üyeleri maaşlarının çoğunu Alamo’ya teslim ederken, diğerleri Alamo’nun birçok işletmesinde çok az ya da hiç ücret almadan çalıştı.

Alamo, müritlerinin yaşamlarını kontrol ediyor, evliliklerine karar veriyor ve maddi kazançlarını topluyordu. Ayrıca, müritlerinin yaşam koşulları oldukça zorlu olup, çoğu kendi ihtiyaçlarını karşılamak için çöplüklerde arama yapmak zorunda kalıyordu.

1982’de Susan Alamo kanserden öldü. Güney Yoksulluk Hukuk Merkezi’ne göre Tony Alamo karısının yeniden dirileceğine inanarak cesedini mumyaladı ve altı ay boyunca yemek odasında sergiledi.

Arkansas Ansiklopedisi’ne göre, araştırmacılar tarikat liderinin üç yılda 9 milyon dolar kazandığını ve hiçbirine vergi ödemediğini buldular.

Ayrıca çalışanlarına maaş ödemediği için onlara 5 milyon dolar borçluydu. Alamo 1994 yılında mahkum edildi ve 1998 yılına kadar hapsedildi.

1998 yılında serbest bırakıldıktan sonra Alamo kilisesini hızla yeniden kurdu. Ancak öğretileri daha da rahatsız edici hale geldi ve kısa süre sonra vergi dolandırıcılığından daha kötü suçlardan soruşturma altına alındı.

Tony Alamo, cinsellik konusunda da sıklıkla tartışmalı iddialarda bulundu. Tanrı’nın çok eşliliği emrettiğini savundu ve “Tanrı Meryem’i 11 yaşındayken hamile bıraktı.” diyerek genç kızların adet görmeye başlar başlamaz evlenmeleri gerektiğini vaaz etti.

Alamo’nun 1990’ların başında birden fazla eşi vardı ama zaman geçtikçe aldığı bu gelinler giderek gençleşiyorlardı.

Yıllar sonra beş farklı kadın, onları cinsel ilişkide bulunmak için eyalet dışına çıkarmadan önce gizli törenlerle Alamo ile evlenmek zorunda kaldıklarını iddia etti. Onlardan biri o zamanlar sadece sekiz yaşındaydı!

Tony Alamo’nın başı, vergi dolandırıcılığı, insan kaçakçılığı ve çocuk istismarı gibi suçlarla sıkça belaya girdi. 2008 yılında, birçok reşit olmayan kıza cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı ve 175 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Tony Alamo’nun ölümünden bu yana, eski tarikat üyeleri liderleri hakkındaki gerçekleri ortaya çıkarıyor. Alamo’nun narsist, acımasız ve kötü bir lider olduğunu ifade eden bu eski üyeler, onun hakkında daha fazla bilgi paylaşarak insanları uyarıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir