Emniyette Kritik Değişiklikler: Servet Yılmaz Görevden Alındı

Dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kritik değişiklikler yapıldı. 52 ile yeni emniyet müdür ataması yapıldı. En dikkat çeken kişi ise Süleyman Soylu ile yakınlığı ile bilinen Ankara Emniyet Müdür Servet Yılmaz’ın görevden alınması oldu.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan karar, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde önemli değişiklikleri de beraberinde getirdi.

Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Bursa Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Erzurum Emniyet Müdürü Levent Tuncer, İzmir Emniyet Müdürü Mehmet Şahne görevden alındı.

Servet Yılmaz, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun en yakın çalışma arkadaşlarından biri olarak dikkat çekiyordu.

Konya Emniyet Müdürü Engin Dinç Ankara’ya, Emniyet İstihbarat Başkanı Sabit Akın Zaimoğlu Bursa’ya, Karabük Emniyet Müdürü Kadir Yırtar Erzurum’a, Elazığ Emniyet Müdürü Celal Sel de İzmir’e atandı.

Ayrıca Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanı Mahmut Çorumlu, Samsun İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, polis başmüfettişi Selami Yıldız ve polis başmüfettişi Caner Tayfur, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir