CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: Millet İttifakı’nı iktidara getirdiğimizde; Türkiye hızla gelişecek, kalkınacak, herkesin mutlu olduğu bir ülke haline gelecek

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Daha fazla demokrasi daha fazla hukuk, daha fazla özürlük diye yola çıktık. Elbette ki bunlar olmadan da bu ülkeyi yönetemeyiz. 14 Mayıs’ta yapacağımız seçimle Millet İttifakı’nı iktidara getirdiğimizde ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu da cumhurbaşkanı yaptığımızda göreceksiniz birçok şey olağanüstü bir hızla değişecek. Türkiye hızla gelişecek, kalkınacak. Türkiye refah toplumu, bilim toplumu, bilgi toplumu ve herkesin mutlu olduğu bir ülke haline gelecek” dedi.

Torun, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’ni şöyle değerlendirdi:

“Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu cumhuriyet, geri kalmış ve sömürge ile yönetilen ülkelerin sembolü oldu

“Bugün gerçekten Türkiye siyasi tarihine de belki ekonomi tarihine de çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Yüzyıl önce İzmir’de cumhuriyet bile ilan edilmeden savaştan çıkmış bir ülke yeni bir ekonomik model, atılım ve Türkiye’yi bir refah ülkesi yapma adına bir çabayla yola çıktılar. Yaklaşık binin üzerinde kişi İzmir’e geldi ve acaba Türkiye’de insanlarımızın sorunlarını nasıl çözeriz, daha iyi bir ekonomik koşullarda yaşayan bir toplumu nasıl yaratabiliriz bunun çabası içerisinde oldular.

Ardından cumhuriyet kuruldu ve mazlum ülkelere örnek oldu. Gerçekten Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu cumhuriyet, geri kalmış ve sömürge ile yönetilen ülkelerin sembolü oldu. Bugün de inanıyorum ki İzmir İktisat Kongresi ile birlikte önümüzdeki seçimlerde de inşallah kazandığımızda demokrasiden yana olan ülkelerin kazandığı ve bugün demokrasi özlemi içerisinde olan ülkelere model olacak, önder olacak bir süreci yaşayacağız. Tarihin çok önemli bir dönemine tanıklık ediyoruz. Bu yapılan ikinci yüzyıla girerken yapılan İzmir İktisat Kongresi, buradaki konuşmalar, değerlendirmeler bizim geleceğimize ışık tutacak.”

Torun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer olmak üzere kongrede emeği olanlara teşekkür etti. Torun, “Belki şu anda buradaki yapılan paneller, konuşmalar çok iyi anlaşılmamış olabilir ama göreceksiniz burada ortaya koyulmuş o düşünceler nasıl cumhuriyetin kuruluşunda bize bir yol gösterici olmuşsa orada alınan kararların bir kısmının dahi uygulandığında Türkiye’de ne kadar önemli gelişmelere yol açtığı görülmüşse, burada alınan kararların önümüzdeki sürece çok önemli ışık tutacağını, katkı sunacağına eminim” dedi.

“Belediye başkanlarımızla yerel kalkınma ile ilgili belli değerlendirmeler yapılacak”

Torun, İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi kapsamında Belediye Başkanları Buluşması’nın gündemini, sözleriyle anlattı.

“Türkiye hızla gelişecek, kalkınacak”

Torun, şöyle konuştu:

“Daha fazla demokrasi daha fazla hukuk, daha fazla özürlük diye yola çıktık. Elbette ki bunlar olmadan da bu ülkeyi yönetemeyiz. Çok önemli paneller gerçekleşti burada, çok kıymetli konuşmacılar bilgilendirme yaptılar. Görülüyor ki demokrasi, adalet, özgürlük olmazsa olmazımız. Bunlara kavuştuğumuzda zaten ekonomi de iyileşir, refah toplumu da oluruz. Bu ülkede birçok sorunu da çözeriz. Bunun çözümü için de inşallah en yakın süreçte 14 Mayıs’ta yapacağımız seçimle Millet İttifakı’nı iktidara getirdiğimizde ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu da cumhurbaşkanı yaptığımızda göreceksiniz birçok şey olağanüstü bir hızla değişecek. Türkiye hızla gelişecek, kalkınacak. Türkiye refah toplumu, bilim toplumu, bilgi toplumu ve herkesin mutlu olduğu bir ülke haline gelecek.”  (ANKA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir